Związanie nadgarstków z użyciem cinch’a

  • 2 kwietnia 2012

Do wykonania tego związania będziemy potrzebować:

– Linkę do oplecenia nadgarstków,
– Linkę do wykonania cinch’a
– Linkę pomagającą w zaciśnięciu cinch’a

Z krótkiego odcinka linki wykonujemy pętlę zaciskającą się (np. węzeł stryczkowy), będzie ona tworzyła cinch (zacisk oplotów).

Łączymy ze sobą końcami odcinek linki na tyle długi, aby parę razy owinął złączone nadgarstki. Do tego połączenia doskonale nadaje się węzeł wantowy. Zwijamy linkę w parokrotną pętlę.

Zakładamy te pętle na jeden z nadgarstków.  Sprawdzamy  rozmiar pętli, w razie potrzeby korygujemy poprzez ilość oplotów, albo skrócenie linki w miejscu połączenia końców.

Teraz pora na cinch.  Do końca linki tworzącej pętlę cinch’a przymocowana jest długa linka , którą naciągając będziemy mogli wspomóc zaciskanie cinch’a.

Zakładam cinch na oploty ułożone na nadgarstku

Wsuwamy nadgarstek w oploty po drugiej stronie cinch’a

Zaciskamy cinch, pomagając sobie linką przywiązaną do końca linki tworzącej cinch

Odczepiamy niepotrzebną już linkę pomagającą nam zacisnąć pętlę cinch’a.
Możemy ją też pozostawić, dowiązując np. do związanych wcześniej stóp, itp.

Teraz nadgarstki są już związane. Jeśli poprawnie dobierzemy rozmiar pętli na nadgarstkach to wyciągnięcie rąk z oplotów  będzie niemożliwe. Drugi istotny element to takie wykonanie pętli cinch’a aby nie rozsuwała się ona samoczynnie. Jest to kwestia odpowiedni mocnego zaciśnięcia węzła tworzącego pętlę. Jeśli te warunki zostaną spełnione pozostanie dla uwolnienia się możliwość sięgnięcia po nóż.

Całość związania przedstawia poniższy film:

You must be logged in to post a comment.