Witamy na stronie nawado.pl

Informacje jakie będzie można tu znaleźć kierujemy do tych internautów, którzy są zainteresowani wiedzą o wszystkim, co kryje pierwsza z liter pojęcia bdsm, to jest o bondage, a szczególnie do osób zainteresowanych shibari.
Na stronie nawadp.pl znajdą się  zarówno informacje podstawowe, jak i takie, które mogą być przydatne w zaawansowanej praktyce bondage i shibari.
Naszym zamiarem jest podanie ich w przejrzystej, uporządkowanej formie.
O ile fora dyskusyjne są dobrym miejscem do zgłębiania i rozwijania swojej wiedzy poprzez dyskusje, a także do weryfikacji własnych koncepcji, o tyle dla użytkowników poszukujących konkretnej wiedzy są one mało przyjazne.
Ta strona ma dostarczyć tego, czego naszym zdaniem brakuje na polskiej scenie bdsm, czyli wiedzy o technikach bondage i shibari przedstawionej w postaci multimedialnego podręcznika.
Nawado.pl jest również zobrazowaniem i udokumentowaniem naszych własnych doświadczeń, wiedzy i działań zgromadzonych w czasie wielu lat praktykowania sztuki bondage i shibari.
Naszym zamiarem jest podanie przedstawianych tu treści w sposób zachęcający do wymiany doświadczeń i do dyskusji.

Podręcznik nie ma charakteru zamkniętego i będzie rozbudowywany poprzez dodawanie nowych treści w poszczególnych rozdziałach.

O merytoryczną zawartość nawado.pl dbają oboje autorzy- Slaanesh i GanRaptor – których działalność nie jest zapewne obca uważnym obserwatorom polskiej sceny bdsm.
Mamy nadzieję, że nasz dorobek w postaci zdjęć, opowiadań bdsm, wypowiedzi na forach oraz występy w ramach pokazów shibari i bdsm na imprezach fetyszowych będą rekomendacją skłaniającą do odwiedzania tej strony i korzystania z przedstawionej tu wiedzy.

Główną częścią nawado.pl jest podręcznik technik wiązania – shibari.
Technik, których opanowanie pozwoli na podążanie nawado – drogą liny. Drogą pozwalającą zamienić wiedzę i umiejętności w sztukę, w emocje.

Zawarte w podręczniku instruktarze ilustrowane zdjęciami, filmami, opisem są w całości naszego autorstwa.
Przyjęliśmy zasadę maksymalnie prostego wykładu powstawania poszczególnych wiązań. Skupiliśmy się na przejrzystości przekazu, pomijając w niektórych przypadkach dodatkowe oploty, ozdobne fragmenty więzów, tło działań, skrupulatnść w układaniu lin, itp

Odmienną zasadę przyjęliśmy w sekcji Multimedia.
Chcemy, aby umieszczone tam galerie zawierały materiały ciekawe i wartościowe.
Wszystkie zdjęcia, filmy i teksty są naszego autorstwa lub – co jest szczegółowo określone – naszych przyjaciół.
Teksty napisane są przez nas, obrazy zostały wykonane przez nas albo też przedstawiają nas lub wykonane przez nas wiązania i działania.

Dążymy do tego, aby w sekcjach „zdjęcia / teksty od naszych przyjaciół” znalazły się prace autorskie przedstawiające ich dokonania, skłaniające do odwiedzania ich własnych witryn.

Wszystkie materiały umieszczone na tej stronie podlegają ochronie praw autorskich. Powielanie, umieszczanie na innych serwisach, drukowanie i wykorzystywanie bez zgody i wiedzy autorów jest zabronione i będzie bezzwłocznie zgłaszane odpowiednim organom prawa.