Nemui shibari – wiązanie wykonywane w pozycji leżącej

  • 17 lipca 2012

Terminem  nemui shibari (w terminologii angielskiej – sleeping shibari) określa się wiązanie wykonywane w sytuacji gdy osoba wiązana znajduje się w pozycji leżącej, jak w czasie snu.

W tym wiązaniu bardzo wyraźnie widać reminiscencje technik hojo jutsu. Tyle, że tam wiązany znajdował się na ziemi, gdyż został pokonany i był do tego leżenia albo zmuszony przez dociśnięcie kolanem, albo przez kontrolę kansetsu (dźwignia), jutsu (stare techniki walki i kontroli), albo był po prostu nieprzytomny.

W współczesnym bondage (shibari, kinbaku) te aspekty walki i przymusu utraciły znaczenie.
Na plan pierwszy wybiły się takie zalety nemui shibari jak możliwość wykonywania go bez naruszania intymnego nastroju leżących obok siebie partnerów, bezwładnego, bezwolnego,  oddania się rękom dominującego partnera, itp.

Klasyczną wersję nemui shibari można znaleźć na stronie RopeTopia. Jej autor – WykD – przedstawił tą wersję nemui shibari na poniżej zamieszczonym filmie

Poniżej przedstawiamy wersję opracowaną przeze mnie, ani lepszą, ani gorszą od klasycznej, po prostu inną. Dopasowaną do nas.
Taka możliwość własnych poszukiwań i rozwiązań, opartych na klasycznych wzorach, podstawach, jest jedną z bezcennych wartości odnajdowanych w naszym pojmowaniu bondage – shibari – nawado.

Proponowany przez mnie sposób wykonania nemui shibari przedstawia poniższy film:

 

 

 

You must be logged in to post a comment.