27.05.2016 r – Warsztaty:Podstawy kinku

  • 11 maja 2016

Poniżej treść anonsu organizatora: Instytut Pozytywnej Seksualności
………………………………………………………………………………………
Mamy zaszczyt zaprosić was na PODSTAWY KINKU- WARSZTAT O SPEŁNIANYCH FANTAZJACH BDSM.

Zastanawia was dlaczego oni „to robią?” Ubierają się w ciemne stroje- latexy, gorsety, sięgają po kagańce i pejcze? Jak można lubić ból, jak można dać się poniżać? A co więcej, jakim trzeba być człowiekiem, żeby czerpać przyjemność z chłostania kogoś na oczach innych?! Co jest atrakcyjnego seksualnie w maskach, tatuażach albo klęczeniu pod kaloryferem?

Na te i na inne pytania dotyczące BDSM (bondage, dyscypliny, dominacji i uległości, sadyzmu i masochizmu) będziecie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na jedynym takim warsztacie w Polsce.

BDSM jest jedną z najpowszechniejszych i najbardziej tabuizowanych w naszym kręgu kulturowym praktyk seksualnych. W szkołach seksuologicznych – zależnie od przyjętego w nich światopoglądu – uczymy się, że jest to rodzaj parafilii, patologii lub zboczenia. Celem „Podstaw kinku” jest przyjrzenie się różnym formom nienormatywnych praktyk seksualnych, skonfrontowanie mitów z rzeczywistością, poznanie teorii i praktyki w bezpiecznej, warsztatowej przestrzeni oraz nabranie wrażliwości na sytuację osób, które w BDSM odnajdują otwartość na siebie i partnera, oraz radość z seksu!

Plan warsztatów:
1. Wprowadzenie do tematyki BDSM
2. Bezpieczeństwo
3. Omówienie różnych praktyk BDSM- bondage, spanking, igły, wosk, mumifikacja i elektrostymulacja
4. Zapoznanie się z różnymi przyrządami wykorzystywanymi w BDSM.
5. Czas na doświadczanie i eksperymentowanie:)

Prowadzący: Slaanesh i GanRaptor- to osoby od wielu lat obecne w środowisku BDSM, autorzy wielu publikacji na temat bondage i warsztatów shibari. Performersi bondage o największym dorobku w Polsce. Eksperci shibari. Autorzy strony/podręcznika  www.nawado.pl

Organizatorki: Agata Loewe, Wiola Jaworska
Info praktyczne:
Termin 27 maj, godz 18.00- 22.00
Koszt: 100 zł od osoby- płatność do 15.05.2016 r.
150 zł płatne od osoby- płatność od 16.05.2016 r.,
płatne przelewem na konto organizatora

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: info@pozytywnaseksualnosc.pl z dopiskiem ‘KINK’

Warsztat skierowany jest do osób profesjonalnie zajmujących się pomocą psycho-seksuologiczną (oraz studentów/ek, którzy planują pracować w tych zawodach) ORAZ do osób, które w większym lub mniejszym stopniu oddają się różnym przyjemnościom związanym z BDSM (dominacja, uległość, dawanie klapsów, strój sexy pielęgniarki, wiązanie oczu, kajdanki itd.), LUB nie utożsamiają się z tą grupą, a czują, że chciałyby więcej wiedzieć zanim zaproponują eksperymenty swoim partnerom/kom seksualnym.