24-26.04.2015 Intensive Shibari Private Weekend

  • 19 maja 2015

Warsztaty w formie Private Intensive Weekend

Na początku tego roku pojechaliśmy do Rzymu na warsztaty do Redsabbath i Wildties’a.
Nie tak dawno przenieśli oni do Europy formę warsztatów dość powszechną w Japonii. Rzecz w skrócie polega na tym, że nie są to zajęcia dla 10-20 osób, trwające przez 2-5dni w blokach po parę godzin.
Tym razem jest to weekendowe spotkanie nauczyciel/uczeń. Cały czas weekendu spędzamy razem, w domu/dojo nauczyciela. Czas wypełniony jest przekazywaniem informacji, nauką, ćwiczeniami, ale też i rozmowami o wszystkim, wzajemnym poznawaniu się, pokazywaniu swego świata, sposobu życia i postrzegania shibari, nawiązaniu relacji przyjacielskich.
Jest to oczywiście forma bardziej kosztowna niż warsztaty, w których koszt rozkłada się na większą ilość osób, jednak w zamian uzyskuje się znacznie więcej, a często są to też sprawy jakich nie sposób dostrzec/przekazać w formie innej niż takie prywatne, na innym poziomie intymności spędzenie ze sobą paru dni.
Te dni z Redsabbath i Wildties’em były dla nas tak ciekawe, że postanowiliśmy podjąć próbę przeniesienia tej formy warsztatów na nasze warunki.
Wiąże się z tym trochę wątpliwości np. jak taka forma zostanie przyjęta w Polsce, jak bardzo będzie to wymagające dla nas jako gospodarzy, no i co niebagatelne – jacy ludzie trafią pod nasz dach 🙂
Mamy za sobą pierwsze takie warsztaty.
Jesteśmy z nich bardzo, bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że nasi goście również 🙂

Tutaj kilka zdjęć z tamtych dni: