Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Lina i emocje – warsztaty shibari nawado.pl

17 marca @ 19:00 - 22:00

150zł - 190zł

Lina przenosi nas w metafizyczny świat, w którym są dwie osoby – osoba wiązana i osoba wiążąca. To za jej pomocą możemy przeżyć wyjątkowe zespolenie dwóch osób, poczuć przepływ energii, ukształtować ciało i przekazać intencje wiążącego.Jedna lina, potem dwie, potem trzy… powoli, bez pośpiechu, bez zbędnego ruchu.
To, co w shibari jest niezwykle istotne, to skupienie na ciele osoby wiązanej, poprowadzenie jej przez to niezwykłe doświadczenie jakim jest kształtowanie jej ciała za pomocą liny. Napięta lina przy wiązaniu, napięta przy rozwiązywaniu. Osoba wiążąca powinna wiązać tak, by linę można było czuć całym ciałem, każdym skrawkiem skóry, całym umysłem.
Istotą shibari nie jest misterne wiązanie, istotą jest połączenie, porozumienie bez słów, przekazanie energii i pozytywnych intencji. Jego istotą są odczucia i doznania, przekazanie intencji osoby wiążącej osobie wiązanej poprzez dotyk, zawieszenie w czasie, zanurzenie się obydwu osób w odczuciach przekazywanych w niemej komunikacji jedynie za pomocą gestów.
Ważną rolę w shibari odgrywa dotyk, poddanie się mu, kształtowanie nim ciała drugiego człowieka.Dotyk może być lekki, mocny niczym silny masaż, może być uciskaniem, ugniataniem albo zaledwie położeniem dłoni wiążącego na skórze osoby wiązanej, jednak ważne jest zaakcentowanie silnego poczucia bliskości i oddanie. Dotyk daje możliwość poznawania ciała osoby wiązanej, otwiera możliwość pobudzania plastyczności osoby która poddaje się działaniu liny. W shibari jest miejsce na działanie z różną ekspresją, w różnym tempie – od powolnych, lekkich gestów, do nieco szybszych, z pewną dawką zamierzonej brutalności. To swoista choreografia tańca z liną i ciałem.
Osoba wiążąca może siedzieć z tyłu lub z przodu osoby wiązanej, zmieniać swoje położenie lub poruszać się dokoła niej, ważne jest jednak, aby wszystko to działo się powoli, bez pośpiechu. Trzeba przełamać obawę przed brakiem umiejętności, obawę przed bliskością, dotykiem, okazywaniem i przeżywaniem emocji; trzeba mieć świadomość, że jest to wiązanie bez określonych póz, bez wymyślnych technik, że jest to wiązanie z serca i z duszy!
Połączenie liny i emocji to także wyjątkowa możliwość medytacji, pracy z oddechem, otwarcia i oczyszczenia umysłu, przekazywania i odczuwania energii, skupienia się na zmysłowym odczuwaniu i przyjmowaniu jedynych w swoim rodzaju bodźców.
Zapraszamy Was na prowadzony przez GanRaptora (nawado.pl) warsztat, podczas którego skupimy się na zupełnie innych aspektach shibari, niż precyzyjne wiązanie.
Podczas warsztatów będziemy bliżej emocji, bliżej siebie, bliżej partnera lub partnerki. W trakcie warsztatu pokażemy także proste wiązania przy użyciu jednej liny.
Ze względu na działania w bezpośrednim kontakcie cielesnym, na dotyk partnerów w czasie ćwiczeń, na te warsztaty zapraszamy wyłącznie pary – czyli wcześniej dobrane osoby.
Informacje organizacyjne:
Termin: 17.03.2023 r.
godz.: 19.00 do 22.00
Lokalizacja – Warszawa, al. Jerozolimskie 133
Koszt – 190 zł/za osobę- cena regularna, przy zgłoszeniu do 25.02.2023 koszt udziału to 150 zł
Płatność za warsztat przelewem, po wcześniejszym zgłoszeniu.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: warsztatyshibari@gmail.com z dopiskiem „SHIBARI-17.03″
Uwaga – ilość miejsc ograniczona! Zgłoszenia, potwierdzone wpłatą, przyjmujemy do chwili wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność wpłat.

Szczegóły

Data:
17 marca
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
150zł - 190zł
Wydarzenie Category:

Organizator

nawado.pl
Strona internetowa:
www.nawado.pl

Miejsce

Warszawa, Al. Jerozolimskie 133/71
Polska + Google Map