Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Lina i emocje – warsztat

7 września 2018 @ 19:00 - 22:00

100zł - 150zł
Szczegółowe informacje

Lina przenosi nas w metafizyczny świat, w którym są dwie osoby – wiązany i wiążący. To za jej pomocą możemy przeżyć wyjątkowe zespolenie dwóch osób, poczuć przepływ energii, ukształtować ciało i przekazać intencje wiążącego.Jedna lina, potem dwie, potem trzy… powoli, bez pośpiechu, bez zbędnego ruchu.

To, co w shibari jest niezwykle istotne, to skupienie na ciele osoby wiązanej, poprowadzenie jej przez to niezwykłe doświadczenie jakim jest kształtowanie jej ciała za pomocą liny. Napięta lina przy wiązaniu, napięta przy rozwiązywaniu.. Rigger powinien wiązać tak, by linę można było czuć całym ciałem, każdym skrawkiem skóry, całym umysłem.

Istotą shibari nie jest misterne wiązanie, istotą jest połączenie, porozumienie bez słów, przekazanie energii i pozytywnych intencji. Jego istotą są odczucia i doznania, przekazanie intencji osoby wiążącej osobie wiązanej poprzez dotyk, zawieszenie w czasie, zanurzenie się obydwu osób w odczuciach przekazywanych w niemej komunikacji jedynie za pomocą gestów.

Ważne też jest oddanie osoby wiązanej, jej poddanie się działaniu osoby wiążącej. Trzeba pozwolić sobie otworzyć ciało na działanie liny, niejako wyłączyć umysł, porzucić kontrolę.W shibari osoba wiązana podąża za osobą wiążącą, za jej prowadzeniem poprzez wywieranie nacisku na ciało, jak w tańcu. Osoba wiążąca zaś skupiona jest na ciele osoby wiązanej, na prowadzeniu tej osoby, kształtowaniu jej ciała.

Ważną rolę w shibari odgrywa dotyk, poddanie się mu, kształtowanie nim ciała drugiego człowieka.Dotyk może być lekki, mocny niczym silny masaż, może być uciskaniem, ugniataniem albo zaledwie położeniem dłoni wiążącego na skórze osoby wiązanej, jednak ważne jest zaakcentowanie silnego poczucia bliskości i oddanie. Dotyk daje możliwość poznawania ciała osoby wiązanej, otwiera możliwość pobudzania plastyczności osoby która poddaje się działaniu liny. W shibari jest miejsce na działanie z różną ekspresją, w różnym tempie – od powolnych, lekkich gestów, do nieco szybszych, z pewną dawką zamierzonej brutalności. To swoista choreografia tańca z liną i ciałem.

Osoba wiążąca może siedzieć z tyłu lub z przodu osoby wiązanej, zmieniać swoje położenie lub poruszać się dokoła niej, ważne jest jednak, aby wszystko to działo się powoli, bez pośpiechu. Trzeba przełamać obawę przed brakiem umiejętności, obawę przed bliskością, dotykiem, okazywaniem i przeżywaniem emocji; trzeba mieć świadomość, że jest to wiązanie bez określonych póz, bez wymyślnych technik, że jest to wiązanie z serca i z duszy!

Połączenie liny i emocji to także wyjątkowa możliwość medytacji, pracy z oddechem, otwarcia i oczyszczenia umysłu, przekazywania i odczuwania energii, skupienia się na zmysłowym odczuwaniu i przyjmowaniu jedynych w swoim rodzaju bodźców.

Zapraszamy Was na warsztat, podczas którego skupimy się na zupełnie innych aspektach shibari, niż precyzyjne wiązanie.
Podczas warsztatów będziemy bliżej emocji, bliżej siebie, bliżej partnera lub partnerki.

Zależy nam na stworzeniu bezpiecznej atmosfery, dlatego na ten warsztat zapraszamy jedynie pary.

Warsztat prowadzą Slaanesh i GanRaptor- autorzy pierwszego polskiego podręcznika shibari oraz jedni z najbardziej znanych w Polsce ekspertów w tej dziedzinie oraz Wiola Jaworska- psycholożka, współzałożycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Informację organizacyjne:

Termin – 07. 09. 2018 r.
Lokalizacja –Instytut Pozytywnej Seksualności, ul. Dobra 4, Warszawa
Koszt – 100 zł od osoby- płatność do 10.08.2018 r.
150 zł płatne od osoby- płatność od 11.08.2018 r.,

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: info@pozytywnaseksualnosc.pl z dopiskiem „SHIBARI-07.09″”

Uwaga – ilość miejsc ograniczona! Zgłoszenia, potwierdzone wpłatą, przyjmujemy do chwili wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność wpłat.

Szczegóły

Data:
7 września 2018
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
100zł - 150zł
Wydarzenie Category:

Miejsce

Instytut Pozytywnej Seksualności
Złoczowska 6d
Warszawa, Mazowieckie 03-972 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://sexpositiveinstitute.pl/