Mae te hiji shibari – związanie z rękoma z przodu

  • 2 października 2012

Dokładnie nazwa Mae te hiji shibari oznacza związanie z rękoma z przodu i z blokadą łokci.

Związanie rozpoczynam od związania w nadgarstkach ułożonych z przodu ramion .
Zaczynam od opasania nadgarstków, potem wykonuję węzeł (tutaj yuki musubime) zamykający pętlę.
Następnie wykonuję cinch pomiędzy rękoma i przeciągam linę przez ucho powstałej małej pętli. Ta ostatnia czynność uniemożliwia rozwiązanie węzła bez dostępu do drugiego końca liny.
Powtarzam oploty wyżej na ramionach – poniżej łokci i powyżej.
Na koniec oplatam tułów na wysokości łopatek i mocuję linę do oplotu powyżej łokci. Zapobiega to zsuwaniu się oplotów ramion w kierunku dłoni.
Linę tą można ułożyć na karku, ale ta wersja jest bardziej dolegliwa dla osoby wiązanej.

Wyciągnięte w tej pozycji ramiona   dociągam do siebie na tyle na ile pozwala elastyczność ramion wiązanej osoby.  Powoduje to zablokowanie łokci uniemożliwiające zgięcie ramion.

Owijam jednym oplotem tułów w pasie i drugim oplotem poniżej bioder i łączę liną z oplotem na łokciach – dociągam dłonie w kierunku tułowia,  co wzmacnia blokadę ramion.

Po położeniu osoby wiązanej, oplatam uda i nogi nad kolanami, wykonuję cinch’e i dociągam liną dłonie do kolan. Powoduje to dalsze wzmocnienie blokady ramion, napina więzy, unosi nieco barki do góry.
W ten sam sposób oplatam nogi poniżej kolan i w kostkach.

  

Zaprezentowany tutaj sposób związania nóg ma swoją nazwę, jest to: Ryou ashi gattai ichimonji shibari, czyli związanie razem wyprostowanych nóg.

Związanie można jeszcze bardziej wzmocnić i bardziej ograniczyć  możliwość ruchu łącząc związane stopy z oplotami na udach, biodrach i plecach.
W takim ułożeniu więzów zakres ruchu ogranicza się do możliwości przekręcenia się z boku na bok i drobnych przesunięć po podłożu (im bardziej miękkie tym trudniej).

   

Wykonanie wiązania Mae te hiji shibari przedstawia poniższy film:

You must be logged in to post a comment.